Materiály

Materiály

Druhy kuchyňských pracovních desek

 
•  Dřevotřískové kuchyňské pracovní desky
•  Masivní kuchyňské pracovní desky
•  Lehčené kuchyňské pracovní desky
•  Pracovní kuchyňská deska z umělého kamene
•  Pracovní kuchyňská deska z přírodního kamene
•  Skleněné pracovní desky

Dřevotřískové kuchyňské pracovní desky postformingované
U tohoto provedení kuchyňské pracovní desky je nosným materiálem je surová dřevotřísková deska P2, povrchově upravená odolným HPL laminátem tl. 0,6 – 0,8 mm a postformovaným (ohnutým) přes hranu desky. K těmto pracovním kuchyňským deskám u nás naleznete v odpovídajících dekorech i obkladové panely a těsnící lišty. Používáme pracovní kuchyňské desky těchto výrobců Egger, Kronospan, Thermopal, Polyform.

Masivní kuchyňské pracovní desky
Masivní kuchyňské pracovní desky jsou vyráběny z kvalitně vysušeného tvrdého dřeva upraveného na tl. 40 mm. U těchto pracovních desek je potřeba provést povrchovou úpravu.

Lehčené kuchyňské pracovní desky
Aktuální designové trendy zdůrazňují hodnoty nábytku tloušťkou použitého materiálu. Lehčené pracovní desky splňuj tento požadavek a zároveň se vyznačuje nízkou váhou pracovní kuchyňské desky. Bez námahy vytvoří požadované spojení moderních tvůrčích ideí s atraktivními dekory a povrchy. Používáme pracovní lehčené kuchyňské desky těchto výrobců Egger, Kronospan.

Pracovní kuchyňská deska z umělého kamene
Pracovní desky z umělého kamene nabízí zářivou eleganci, širokou škálu barev a struktur, vysokou životnost, odolnost proti chemikáliím, oděru, poškrábání či pořezání.

Pracovní kuchyňská desky z přírodního kamene
V přírodním kameni nabízíme převážně žulu a mramor ve více než 70 dekorech. Na přání jsme schpni dodat i jiné druhy materiálu. Pracovní desky z přírodního kamene nabízíme v tloušťce 2 až 10 cm

Skleněné pracovní desky
V duvhu nejnovějších trendů jsme rozšířili nabídku pracovních desek o skleněné pracovní desky.Skleněné pracovní desky se dají nalakovat do více než 1000 barev, a tak si už můžete být jisti, že pracovní deska bude ladit k prostředí celého interieru. Pracovní desky do kuchyně jsou vyrobeny z tvrzeného skla, které je vysoce odolné vůči změnám teplot a prudkým nárazům.

 

Dvířka

• Foliovaná dvířka: frézovaná MDF deseka na které je posleze za tepla zalisována PVC folie. spolupracujeme zejméma s těmito výrobciTrachea, Grena, Hefas a Luceo
• Foliovaná dvířka: Trachea OVERFACE umožňuje naprosto individuální přístup k tvorbě interiérů. Lze potisknout celou kuchyňskou linku jemným florálním ornamentem nebo akcentovat abstraktní motiv na několika dvířcích.
• Masivní dvířka: frézovaná biodeska která je lepená ze 3 vrstev a tím se zabrání jejímu ohýbání a kroucení. Na konci jejího opracování dochází k moření a lakování.
• Lakovaná dvířka: frézovaná MDF deska která je následně lakovaná v 9 vrstvách. Na výběr využíváme kompletní vzorník RAL.
• Dvířka z lamina: dvířka z LTD ukončená ABS hranou (1 mm, 2 mm nebo 3D hrana)
• Akrylátová dvířka SENOSAN: SENOSAN je dalším novým produktem pro nábytkářský průmysl, určený na čelní plochy nábytku s nejvyšší úrovní lesku dostupnou na trhu. Materiál senosan je folie z materiálu ABS, na němž je vrstva akrylátu, který má za následek vysoký stupeň lesku, plně srovnatelný s materiály jako jsou sklo, nebo lak té nejvyšší kvality.

 

Korpusy

Při výrobě korpusů požíváme nejčastěji lamino desky LTD. Lamino desky jsou povrchově upravené dřevotřískové desky. Povrchová úprava vzniká nalisováním dekorativního papíru impregnovaného aminoplastickými pryskyřicemi. Povrchová vrstva lamino desky je s dekorativním povrchem a definovanou strukturou povrchu, odolná vůči krátkodobému působení vody, zvýšené teplotě a chemikáliím používaným v domácnosti. Povrch lamina je snadno omyvatelný a bez zápachu. LTD lamino desky jsou hygienicky nezávadné, emisí uvolnitelného formaldehydu splňují kritéria emisní třídy E1. V sortimentu firmy Kronospan – kolekce lamino desek ARTECO, jsou všechny lamino dekory zalisovány výhradně na dřevotřískové desky e sníženým obsahem formaldehydu nesoucí označení E-LE. K dekorům lamino desek lze objednávat i HPL laminát (umakart dle nabídky výrobců). Nově zařadily firmy Thermopal, Egger a Kronospan lamino desky ve vysokém lesku.

 

Zádové panely

Zádové panely v kuchyňských linkách tvoří alternativou keramickým obkladům. Mezi nejčastěji používané materiály pro zádové panely patří:
 
- zádové panely v dekoru pracovních desek
- zádové panely v dekoru korpusů
- zádové desky potažené kovo laminátem v povrchu hliníku nebo nerezu
- skleněný obklad z barevného skla
- skleněný obklad z grafo skla

SG KUCHYNĚ - tradiční Český výrobce kuchyní, vestavných skříní, ložnic a koupelnového nábytku

Webdesign STUDIO VIRTUALIS